Archív všech aktualit:

18. 09. 2013

Klubové setkání v Praze

Regionální TOP CENTRUM PODNIKATELEK Praha Vás zve na klubové setkání dne 18. září od 17 hodin - VÍRA V ŽENY - ŽENY VÍRY

Setkání se uskuteční v Domově sv. Karla Boromejského v Praze - Řepích

Program:
Prohlídka Domova a poskytované služby
Možnosti spolupráce TCP a Domova
Program TCP Praha září - prosinec 2013
Malé pohoštění

Koncert dětského pěveckého sboru ROLNIČKA PRAHA - více ZDE

Další informace o programu najdete

18. 09. 2013

Ženy víry - víra v ženy

Klubové setkání  RTCP Praha 18. 9. 2013

Ženy víry – víra v ženy

Live klub na pozvání a pod záštitou S. M. Konsoláty,

představené  Domova sv. Karla Boromejského v Praze – Řepích

     V 17 hodin nás čekalo přivítání v klubovně Domova s exkluzívním pohoštěním připraveným zdejším šéfkuchařem s mezinárodní praxí (litujte, kdo jste nemohli přijít!!).  Sestra Konsoláta a ing. Monika Straková, PR pracovnice Domova, nás seznámily s chodem domova, aktuální péčí o 91 seniorů, s pracovním řádem pro ženy ve výkonu trestu, vykonávající zde sanitářské kurzy a práce pomocné, i s výzvami a celkovou náročností sociální práce.

      Členek  TCP  se sešlo pouze šest, pět se omluvilo předem, další odradila nepřízeň počasí, opravdu nepříjemně pršelo. Děkujeme všem statečným za aktivní účast, atmosféra byla velmi přátelská, srdečná a tvůrčí. Sestra Konsoláta zodpověděla naše otázky a poté nás provedla jedním patrem budovy Domova, kde je vzorně pečováno o většinou ležící pacienty a klienty.  

     Klub pak pokračoval veřejnou částí - vystoupením dětského pěveckého sboru Rolnička Praha za řízení Karla Virglera, stanovily jsme vstupné dobrovolné ve prospěch Domova a dárci obdrželi jako naše poděkování živý květ oranžové růže do klopy.

     Koncert církevní a klasické hudby, přenášený z kostela sv. Rodiny v Domově zvukem i obrazem do pokojů svěřenců Domova, měl velký úspěch. Ostatně, není divu, sbor se právě připravuje na koncertní turné po USA a Kanadě.

 Celkem se touto sbírkou vybralo Kč 3.615,-, které jsme jako dar RTCP Praha předali sestře Konsolátě na činnost Domova.

       Po koncertě jsme byly pozvány ještě na krátké setkání v klubu, zhodnotily jsme společnou kulturní akci a pokračovaly pak prohlídkou stacionáře Domova, kam denně dochází okolo 30 seniorů, kteří se věnují se různým aktivitám odpovídajícím jejich možnostem.

      Ženy víry – příslušnice Kongregace Milosrdných sester sv. Karla Boromejského – pracují nejen pro ženy, své klientky a pacientky, ale též pro ženy ve výkonu trestu, organizují aktivizační a kulturní akce. Jsme rády, že jsme mohly poznat záslužnou činnost Domova a domluvily jsme možnosti dalších společných setkání do budoucna.

          DPS Rolnička se zasloužil velkou měrou o úspěch podvečera a výtěžek koncertu, stejnou částku, jaká se vybrala na dobrovolném vstupném, poukážeme Rolničce jako honorář.

 

     21. 9. 2013                                                                                    Irena Petržilková,  RTCP Praha
Adresa Facebook

Co-workové a vzdělávací centrum
Lidická 28
602 00 BRNO

E-mail: info@tcpbrno.cz


matlocha Image Map